Cudowna Skandynawia na Instagramie – 5 kont, które sprawią, że zachce ci się tu zamieszkać

Trudno się z tym nie zgodzić. Skandynawia to wyjątkowo fotogeniczna, pełna uroku kraina. Nie trzeba daleko jechać, by zobaczyć widok zapierający dech w piersiach a dzikość i bliskość natury oszałamia i zwala z nóg. Dlatego nie trudno zachłysnąć się pięknymi jej fotografiami. Skandynawia na Instagramie jest tak ujmująca, że od razu bez zastanowienia klikniesz przycisk „follow”. A być może zaczniesz myśleć o przeprowadzce do jednego z jej krajów?

 

1. @JonnaJinton

Jeśli lubisz klimaty bajkowe, połykasz w jeden wieczór książki o magicznych kreaturach i zaczarowanym lesie, to ten profil jest jak najbardziej dla ciebie. Jeśli mogę jednym słowem opisać to konto, użyłabym słowa: magia. Jonna Jinton zaistniała w mojej świadomości po publikacji filmiku, w którym na wiosnę wiesza pranie (bo w końcu jest cieplej) brodząc w śniegu po pas. Filmik ten rozśmieszył mnie do łez, przede wszystkim dlatego, że… dokładnie tak samo wyglądał marzec w Trondheim. Kliknęłam wtedy przycisk „follow” i od tamtej pory jestem oczarowana piękną Szwecją.

Skandynawia na Instagramie

 

2. @sheepwithaview

Czy może być coś słodszego niż zdjęcie owieczki? Może. To trzy owieczki w krainie fiordów. Pojęcia nie mam zielonego, kto wpadł na tak genialny pomysł, by fotografować owce hasające po polanach i obrócić to w instagramowy sukces, ale musiał być geniuszem. Nie ma co więcej opowiadać, po prostu popatrz sam.

 

Skandynawia na Instagramie

 

3. @julia_kivela

Jestem ogromną fanką natury. Uwielbiam zwierzęta i rośliny. Jeśli jeszcze ktoś umie je fotografować, to już w ogóle odpadam. Dzikie zwierzęta Skandynawii na wyciągnięcie ręki? Proszę bardzo. Oto Julia Kivela.

 

Skandynawia na Instagramie

 

4. @Kundeleknabiegunie

Szwedzi, Norwegowie… a co powiesz na polską parę żyjącej na dalekiej północy Laponii? Samo w sobie brzmi fascynująco, prawda? Poznaj Konrada, Agę i ich kundelka. Nie tylko focą piękną Skandynawię, ale również poruszają ważne tematy, jak wykorzystywanie zwierząt. Skandynawia na Instagramie ma swoje polskie oblicze. Profil z duszą, który zmusza do zadania sobie kilku niewygodnych pytań. Ciekawa?

 

Skandynawia na Instagramie

 

5. @joonaslinkola

Moje najnowsze odkrycie. W Finlandii, w której mieszka autor profilu, jeszcze nigdy nie byłam, ale jego zdjęcia mocno zachęcają, by to zmienić. A Ciebie?

 

Skandynawia na Instagramie

 

 

A Ty? Znasz jakieś mega konta na Instagramie, które możesz z czystym sercem polecić? Może znasz też takie, których zdjęcia nie są zrobione najprofesjonalniej na świecie, ale po prostu chwytają za serce i sprawiają, że od razu czuje się więź z autorem? Z chęcią je poznam. A może sama masz takie konto? Daj znać w komentarzu!