7 Powodów, Dla Których Prawo Przyciągania Nie Działa Dla Ciebie

Każdy z nas czegoś chce, cały czas. Życie to nieustająca podróż po to, czego łakniesz. Jedni próbują swoich sił w upartym dążeniu do celu, inni zaklinają rzeczywistość. Z własnego doświadczenia – najlepiej połączyć obie rzeczy. Ale co, kiedy nic po prostu nie działa i jedyne, co masz ochotę zrobić, to rzucić wszystko w cholerę?

 

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które o prawie przyciągania wiedzą już wszystko i zrobiły każdą możliwą rzecz, by dostać to, czego chcą – nie panikuj. Jeśli to ma przyjść, na pewno przyjdzie, a twoje zmagania zostaną wynagrodzone. Zanim więc wyluzujesz, położysz nogi na stół i odetchniesz mówiąc do siebie „mam to gdzieś”, sprawdź, czy nie popełniasz jednego z błędów poniżej (lub wszystkich na raz)?

 

1. Zrzędzisz

 

Dużo i często. Twoje samopoczucie na co dzień plasuje się gdzieś pomiędzy „zabiję wszystkich tępym końcem noża” a „nic mi nigdy nie wychodzi”. Rzadko się śmiejesz i zapominasz wyciągać z kręgosłupa coś na kształt kija od szczotki, kiedy tylko mija stresująca sytuacja, więc jesteś sztywny jak nieboszczyk. Właściwie nie pamiętasz, kiedy ostatni raz bawiłeś się świetnie bez powodu.

 

2. Nie wierzysz, że ci się uda

 

Niby o czymś marzysz, ale kiedy tylko nadarzy się dobra sytuacja – mówisz o tym, jak trudno to osiągnąć i wcale nie czujesz się dzięki temu lepiej. Twoje przekonania i marzenia mają te same: siłę, wartość i przyłożenie ale zupełnie przeciwne zwroty. Ty chcesz jednego, one mówią co innego. Ty pragniesz nowej pracy, a one, że dzisiaj to niemożliwe, by dobrą znaleźć. Ty łakniesz przyjaźni na śmierć i życie, a one, że dzisiaj nie można ufać ludziom. Itakdalej.

 

3. Nie wiesz, czego chcesz

 

Najgorzej. Bo dokładnie nie wiesz, co by cię zadowoliło. Zgadzasz się na coś poniżej twoich wymagań i ambicji, dlatego, że nie wierzysz, że może być tak dobrze. Wal to – po prostu zdecyduj o idealnej wersji i do niej dąż. To co, że się może od razu nie uda?

 

4. Za bardzo się spinasz

 

Od pewnych zdarzeń uzależniasz za bardzo twoje szczęście, bądź nieszczęście. Przejmujesz się każdym możliwym scenariuszem. 99% rzeczy, o które się martwimy, nigdy się nie zdarza.

 

5. Siedzisz z założonymi rękami

 

Wizualizacja, afirmacje, marzenie na jawie, wdzięczność. Wszystko to już przerabiałeś. Nie chcę teraz mówić, że nic nie może się stać, kiedy robisz tylko to. Bo może. Ale kiedy czujesz chęć i moc, by zacząć działać – get it done. Spróbuj coś ogarnąć w tym temacie. To trochę jak z powiedzeniem, w którym zasmucony człowiek mówi do Boga: ‘Boże, tyle się modlę o tę wygraną na loterii i nic!’, na co Bóg: ‘Wysłuchałbym twoich modłów, gdybyś chociaż poszedł na loterię i kupił jeden los.’.

 

6. Pies ogrodnika

 

Niby z jednej strony o czymś marzysz, ale z drugiej, kiedy ktoś inny to ma – masz ochotę wydrapać mu oczy. Dopiero kiedy nauczysz się cieszyć z tego, że inni coś mają, dopiero wtedy będziesz z radością przyjmować prezenty od Wszechświata, czy jakkolwiek chcesz je nazywać. Pamiętaj, że jesteśmy Jednym, a każdy z nas generalnie chce tego samego, tylko w innym przebraniu.

 

7. W gorącej wodzie kąpany

 

Cierpliwość czasami jest dobra. Taka pozytywna. Kiedy pozwalasz jabłku dojrzeć, bo wtedy zacznie być słodkie. Kiedy czekasz na dziecko i wiesz, ze te 9 miesięcy musi minąć i przyspieszanie czegokolwiek tylko zaszkodzi. Czekanie na dojrzenie pragnienia jest całkiem przyjemnym procesem. Żyjemy w trójwymiarowej rzeczywistości, której przypisuje się czwarty wymiar w postaci czasu. Jest on często esencjonalny, kiedy dążymy do czegoś większego.

 

A potem, kiedy pozbędziesz się tych powodów – poczekaj. Załóż nogi na stół, wyluzuj i napij się wina. To czego chcesz, chce ciebie. Pozwól temu do ciebie przyjść.

 

Motyle siadają na naszych dłoniach, kiedy przestajemy je gonić.

Powiązane wpisy

 • LeszekCyfer

  „Motyle siadają na naszych dłoniach, kiedy przestajemy je gonić.”

  A najpierw trzeba znaleźć się w miejscu gdzie motyle latają. A więc otoczmy się ludźmi którzy mają motyle na dłoniach.

  • To podstawa. 🙂

   • LeszekCyfer

    Często zapominana podstawa, którą warto dodać do punktów w twoim poście 🙂

 • Czarna Skrzynka

  Prawda, ale…. ale życia człowiekowi nie starczy, aby pozbyć się wszystkich tych rzeczy, które wymieniłaś 🙂 Od urodzenia walczę z punktem #3 i dupa! 🙂

  • Na szczęście nie trzeba wszystkich ogarniać, by to działało. Po prostu trochę zmniejszyć ich intensywność. Zamiast może zastanawiać się, czego chcesz, po prostu pomyśleć, co byłoby miło mieć/doświadczyć. Tak na luzie. To już nakieruje Cię na pewne tory.

2016 Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: SalesMiles.pl