Co to jest to całe niesamowite Prawo Przyciągania?

Od czasu do czas możesz natrafić na świrów, którzy twierdzą, że coś przyciągają. Często w ich życiu dzieje się wiele zaskakujących zwrotów akcji, czegoś, co trudno przewidzieć. Wtedy inni mówią: ma farta. Nieprawda. Nie ma czegoś takiego. Jest tylko pytanie, czy ktoś potrafi świadomie kreować, czy nie. I od tego jest właśnie Prawo Przyciągania.

 

Najprostszym wyjaśnieniem Prawa Przyciągania jest zdanie: „podobne przyciąga podobne”. Tylko tyle i aż tyle. Co w praktyce to oznacza to to, że kiedy zaczniesz się skupiać myślami na jakim temacie, zaczniesz mieć coraz więcej podobnych myśli. Co jednak jest sercem tego procesu to nie sama myśl, lecz wibracja – ładunek emocjonalny, jaki masz w związku z tą myślą.

 

Prawo Przyciągania bardzo często porównywane do prawa grawitacji zwyczajnie obowiązuje zawsze i wszędzie, dla każdego, więc stwierdzenie „dla mnie nie działa” jest dosyć śmieszne, ale wtedy dana osoba musi doświadczyć owego „niedziałania dla niej”. W istocie prawo to gwarantuje to, że zawsze dostaniesz to, o czym myślisz. W skrócie.

 

Tak naprawdę najważniejszym słowem nie jest emocja ani myśl. Jest nią wibracja, energia. Nie wiem dokładnie, kto powiedział, że energia jest wszystkim, co istnieje i kiedy dopasujesz się do jakieś częstotliwości uzyskasz rzeczywistość, jaka jej odpowiada niemniej jednak jest to najdokładniejsze opisanie tego zjawiska.

 

Najprościej przedstawić to na przykładzie radia, które dopasowujesz do jakiejś częstotliwości. Kiedy masz ustawione 95,2 MHz usłyszysz radio ZET, a nie RMF FM. Uzyskasz efekt w postaci manifestacji informacji z tego źródła. Ale to nie oznacza, że w tym samym czasie nie istnieje cała masa innych stacji, że przestały istnieć. Wystarczy zmienić częstotliwość.

 

Prawo Przyciągania to nic innego jak prawo mówiące, że dopasowując się do odpowiednich częstotliwości odbierasz inaczej rzeczywistość i masz inne efekty. A to dostrajanie robią myśli, emocje, słowa i czyny. Każde o innej gęstości energii. Im gęstsza – tym szybszy efekt w rzeczywistości postrzeganej naszymi pięcioma zmysłami.

 

Różne teorie – ten sam sens

 

O tym temacie można napisać kilka książek (które zresztą znajdą się w kolejnym punkcie) ale to, co najbardziej kręci ludzi w całym Prawie Przyciągania to wniosek: aha, czyli mogę mieć wszystko czego chcę tylko o tym myśląc? WOW! Tak. Oczywiście, że tak.

I nie.

Bez zrozumienia pewnych duchowych podstaw, które znajdziemy w wielu różnych źródłach często można utracić sens całej koncepcji. Przedstawię dwie najbliższe mi teorie na działania Prawa Przyciągania, co oczywiście nie oznacza, że którakolwiek może podpasować tobie.

 

*Abraham-Hicks

 

Ten niefizyczny kolektyw istot – jak sami siebie nazywają twierdzi, że proces tworzenia polega na trzech krokach.

 

Pierwszy – prosisz. Prosisz w każdy momencie, kiedy widzisz cokolwiek, co ci się nie podoba. Prosisz, kiedy czujesz, że ktoś cię odrzucił. Prosisz, gdy czujesz się gorszy. Prosisz za każdym razem, gdy odczuwasz negatywną emocję. Sprawia to, że w pewnym sensie wychodzi z ciebie pragnienie zmiany, polepszenia tej sytuacji – wtedy właśnie tworzysz nową rzeczywistość, lepszą. Tworzysz odczucia, wibrację dokładnie odwrotną do tej, która pojawiła się gdy poczułeś się źle.

 

Drugi – Źródło odpowiada. Źródło, Vortex, czyli Prawdziwe Ty, Bóg, Miłość, Dusza – to kim naprawdę jesteś w swej esencji. Ponieważ jest to czysta, bezwarunkowa miłość musi dać tobie dokładnie to, czego pragniesz w odpowiedzi na prośbę. Oczywiście prośba nie jest wyrażana werbalnie, chociaż może. Chodzi o intencję, której przecież nie da się zmaterializować, czy jakoś określić. Każdy z nas ją jedynie odczuwa. Twoje Prawdziwe Ja staje się nową, lepszą wersją ciebie. I gdyby nie poproszenie, nigdy nie mogłoby się stać kimś więcej.

 

Trzeci – Ty odbierasz, otrzymujesz. I tutaj pojawia się najlepszy moment. Dwa poprzednie etapy pozostają poza twoim świadomym działaniem. Na tym etapie twoim zadaniem jest pozwolić, by to, czym już naprawdę jesteś wibracyjnie (radio, pamiętasz?) pojawiło się w twojej rzeczywistości poprzez dostrojenie się do tej wibracji. (To dlatego wszyscy mówią, że wszystko już jest – bo jest!).

 

*Bashar

 

Bashar, czyli istota pozaziemska, która channelowana jest przez Darryl Anka opowiada bardzo techniczne o różnych aspektach, również o kreacji. Mówi głównie o przekonaniach, które tworzą nasze doświadczenie oraz o tym, że aby czegoś doświadczyć musisz zmienić swoją wibrację do równoległej rzeczywistości (to samo, co z radiem), w której już masz tę rzecz, której chcesz. Podobny koncept, sens ten sam.

 

  1. Jak zacząć? – książki, nagrania, materiały

 

Na temat Prawa Przyciągania powstało tyleż książek, co pomysłów na procesy, które mają przywołać do nas rzecz, której pragniemy. Poświęcę osobny post na to, co możemy znaleźć w księgarniach na ten temat, póki co przedstawiam subiektywną listę stron, ciekawych materiałów i książek.

1. Film The Secret  (moja osobista opinia na jego temat)

2. Film What the bleep do we know

3. Forum PrawoPrzyciagania.net (pozdrawiam Adminkę!)

4. Abraham – Hicks

Nagrania (z polskimi napisami):

*To będzie dobry dzień (moja transkrypcja i pierwszy ich filmik, jaki zobaczyłam)

*Thrive (również moja transkrypcja)

*Co to jest Prawo Przyciągania? (cała playlista)

5. Bashar

Nagrania (z polskimi napisami):

*7 kroków do świadomej manifestacji

*Odgrywaj swoje marzenia w realu

6. Książki:

Rozmowy z Bogiem, cz. I, II, III – Neale Donald Walsch

Zero ograniczeń – Joe Vitale

Sekret, Siła, Magia, Bohater, Potęga Młodości – Rhonda Byrne

Potęga Podświadomości – Joseph Murphy (dzięki Jan Paweł!:)

Twórcza moc myślenia – Kurt Tupperwein

Myśl i bogać się – Napolen Hill

Naukowa metoda wzbogacania się – Wallace D. Wattles

System Klucza Uniwersalnego – Charles Haanel

7. Inne strony

*Marcin Tereszkiewicz i Czysty Umysł 

*Ela Maszke

*Zenforest i cała masa niesamowitych wpisów

*Historie sukcesu Prawa Przyciągania – The Secret (ang.)

*Krystal28 – channelingi (czyli wyższa szkoła jazdy)

 

Prawo Przyciągania jest niesamowite, bo z grubsza pozwala na kreowanie swojego życia od tak, w tej chwili, postanawiając czego pragniesz. Od kiedy zaczynasz kontrolować swoje myśli, przekonania i emocje zaczynasz czuć i widzieć, że rzeczy, których chcesz, ale nie masz w związku z nimi spiny – po prostu zaczynają przychodzić, jedna za drugą.

 

Jak ze wszystkim jednak, czasami trzeba trochę poczytać. Nie ma czym się jednak przejmować, ponieważ działa ono 24h/7dni w tygodniu i już „używasz” go, od zawsze. Kwestia, tego, czy chcesz wykorzystać je świadomie do tego, co chcesz zobaczyć w swoim życiu.

 

To co? Co chciałbyś sobie przyciągnąć? 

Powiązane wpisy

2016 Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: SalesMiles.pl