Magia Afirmacji – jak je formułować, by przyciągać jak magnes?

Pamiętacie listy do Świętego Mikołaja? Ja tak. Pisałam je wierząc głęboko, że otrzymam to, o co proszę. Później, dorastając zrozumiałam, że proszenie to za mało. Trzeba wierzyć. Kiedy udało mi się kilkakrotnie otrzymać coś w niespodziewanych okolicznościach, zrozumiałam na czym polega odpowiednie formułowanie życzeń, zwanych inaczej afirmacjami.

 

Prędzej czy później, nie ma bata, natkniesz się na ten temat. Afirmacje – magiczne słówko, które daje obietnicę spełnienia najskrytszych marzeń. Wystarczy mocno coś sobie wmawiać, a to przyjdzie…

 

I tak i nie. Przetestowałam w przeszłości na samej sobie całą masę afirmacji. Był taki okres w moim życiu, kiedy każdy dzień był jedną wielką afirmacją. Używałam ich po to, by poczuć się lepiej i zmienić swoje przekonania na temat siebie i świata. Czy pomogło? Ogromnie! Ile to trwało? Baaardzo długo. Ale czy było warto? Oczywiście.

 

Afirmacja to takie zdanie, ale również obraz, czy wyobrażenie, które trzymacie w swojej wyobraźni na tyle długo, aż zaczynacie zmieniać swoje przekonania i czujecie się inaczej. To potwierdzanie i zatwierdzanie w swojej rzeczywistości czegoś nowego.

 

1. Dla kogo są afirmacje?

 

Dla każdego! Małego, dużego, faceta i laski.

 

Zazwyczaj będą przydatne, kiedy czujesz, że w danej dziedzinie nie idzie ci tak, jak należy.

 

I tak powiedzmy, że nie czujesz się swobodnie w większym gronie osób, ale bardzo chcesz być podobny do tej jednej osoby, która wśród ludzie czuje się ryba w wodzie. Ty czujesz się niepewnie, wydaje ci się, że nikt na ciebie nie zwraca uwagi i najpewniej tak jest. Afirmacje pomogą ci poczuć się świetnie i na luzie.

 

Inny przykład: chciałbyś zmienić coś w swoim życiu, ale czujesz, że brak ci odwagi. Wystarczy zrobić jeden krok, ale panicznie boisz się zmian i tego, co cię czeka. Afirmacje pomogą ci podjąć decyzję i z kopa otworzyć drzwi do nowego rozdziału w twoim życiu.

 

2. Jak formułować afirmacje?

 

Tutaj docieramy do najważniejszego.

 

Afirmacja ma być pozytywnym stwierdzeniem, które będzie zmieniać twoją energię. Powtarzając sobie coś: czy to do lustra, czy w swojej głowie albo pisząc masz czuć, jak zmienia ci się samopoczucie, nawet postawa ciała, ton głosu, sposób mówienia, patrzenia, wszystkiego.

 

Afirmację musisz sformułować na podstawie swoich ukrytych przekonań, które są negatywne.

 

Powróćmy do sytuacji z brakiem odwagi. Jeśli jest to notoryczna kwestia i nigdy nie potrafiłeś sobie z tym poradzić, weź kartkę papieru i napisz na niej, w co muszę wierzyć, żebym nie mógł się w sobie zebrać na odwagę?

 

Być może przyjdzie ci do głowy coś w stylu: boję się zmian, bo nigdy mi się nie udawało, nowe jest dla mnie niebezpieczne a ja na pewno coś zepsuję, nie poradzę sobie w nowej sytuacji i nikt mi nie pomoże, bardzo chcę, ale nawet nie wiem, jak mam się za to zabrać, na pewno jest trudno i nie opłaca się próbować nowych rzeczy…

 

I tak dalej. To, co wypiszesz, to twoje podświadome przekonania na temat zmian w życiu.

 

Afirmacja będzie dokładną odwrotnością. Czymś pozytywnym, czymś, w co chcesz zacząć wierzyć.

 

„Boję się zmian w życiu” -> zmień na: „Zmiany są nieuniknione, a ja zawsze sobie dawałem radę.”
„Nie dam rady, coś zepsuję.” -> zmień na: „Zawsze jakoś dawałem sobie radę, jak coś nie wyjdzie, spróbuję jeszcze raz, poza tym moje poczucie własnej wartości nie zależy od zewnętrznych okoliczności.”

 

I tak dalej. Będziesz wyraźnie czuć, które afirmacje na ciebie działają dobrze. Nagle poczujesz w środku, że docierają do sedna problemu. Zaczynając je pisać, wymawiać, czy myśleć będziesz dosłownie odczuwać, że coś się w tobie zmienia.

 

Bardzo ważne są twoje emocje podczas praktykowania oraz regularność. Musisz czuć, że czujesz się dzięki nim o niebo lepiej oraz powtarzać je wciąż na nowo, jeśli dalej nie jesteś pewien, czy naprawdę coś się zmieniło. 

Inna ważna kwestia: czy warto używać słowa „nie”? Podobno podświadomość nie uznaje tego słowa („nie myśl o różowym słoniu”). Myślę, że można je spokojnie ominąć. Zawsze znajdzie się jakieś pozytywne stwierdzenie i nie ma sensu go używać.

 

I jeszcze jedno: czy warto wmawiać sobie coś, w co po prostu nie jesteś w sanie uwierzyć? Brakuje ci do końca miesiąca i masz sobie wmawiać: mam dużo pieniędzy? Albo widzisz ewidentnie, że masz nadwagę i głupio ci wmawiać sobie, że jest się szczupłym? To naturalne i nie można tak robić. W takich przypadkach musisz być delikatny i mówić sobie coś, w co jesteś w stanie uwierzyć, na przykład: każdego dnia moje ciało jest coraz zdrowsze, bo o nie dbam, albo: zawsze sobie dawałam radę i tym razem na pewno też tak będzie. Czujesz różnicę?

 

3. Jak to działa?

 

Afirmacje sprawiają, że czujesz się lepiej. Pierwszym objawem jest to, że po kilkukrotnym powtórzeniu zaczynasz czuć, że coś się zmienia w twoim samopoczuciu. Później zmieniasz się ty widocznie. Inaczej się poruszasz, mówisz, reagujesz. Po wielokrotnym powtarzaniu zaczynasz naprawdę tak uważać. Zauważasz, że ludzie inaczej na ciebie reagują i utwierdza cię to w przekonaniu, że masz rację, więc powtarzasz sobie więcej.

 

Bardzo łatwo możesz sprawdzić, jaką to ma moc, kiedy od teraz zaczniesz sobie przez cały dzień powtarzać, że jesteś meeega seksowny. Za chwilę zmieni się nawet sposób, w jaki siedzisz, albo bawisz się włosami. To naprawdę tak działa!

 

Po jakimś czasie zaczynasz naprawdę być przekonany, że dasz sobie zawsze radę. Już nie musisz tego powtarzać. Jesteś pewien na sto procent. To niewypowiedziana opinia o sobie samym. Wtedy możesz uznać, że już nie potrzebujesz sobie wmawiać, że jesteś np. odważny, bo doskonale o tym wiesz i nie ma potrzeby sobie tego wmawiać.

 

Warto pamiętać jednak, że były czasy, kiedy uważałeś dokładnie na odwrót.

 

Afirmacje przyciągają również okoliczności, ludzi i tak dalej. Są myślami, które współgrając z emocjami wpływają na rzeczywistość. Możesz przetestować afirmacje na przykładzie przyciągania niebieskiego piórka, o którym pisałam u siebie tutaj.

 

4. Przydatne materiały

 

Kiedyś, kiedy potrzebowałam afirmacji, by czuć się lepiej i zmienić siebie, korzystałam z tych linków:

  • http://www.afirmacje.pl/ – znajdziesz tutaj afirmacje na każdy temat, możesz też dodawać swoje!
  • afirmacje u Zenforest – blog, z którym zaczęła się moja przygoda w duchowości i prawie przyciągania, polecam całą stronę, a tutaj jest szczególny wpis z dokładniejszymi wskazówki odnośnie afirmacji

Są również dostępne całe nagrania na YT, w których słucha się afirmacji:

Przydatna książka:

Możesz uzdrowić swoje życie – Hay Louise L.


Na moim Instagramie znajdziesz więcej afirmacji życia w postaci zdjęć. A na fejsa wrzucam często historyjki, tłumaczenia znanych mówców w zakresie prawa przyciągania albo piszę, co mi akurat przyjdzie do głowy. Fajnie będzie, jak wpadniesz się zapoznać 🙂

Powiązane wpisy

2016 Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: SalesMiles.pl