Chce Ci Się?!

Wiesz, co się liczy w życiu? Podobno – by być dobrym człowiekiem. Pozwól, że dodam coś od siebie. Być dobrym człowiekiem i takimi ludźmi też się otaczać. Bo łatwo jest usiąść, wyjrzeć przez okno i zacząć narzekać na cokolwiek. Trudniej jest spotkać ludzi, którzy poświęcają swój czas, energię i umiejętności, by tworzyć coś z tobą po prostu dlatego, że macie wspólną pasję. Pomimo niewyspania, melanżu, czy zwykłego odpoczynku. Pomimo pracy na etacie, egzaminów na studiach, przygotowań do półmaratonu. Pomimo wszystko. 

 

To, co zaskakujące w polskiej rzeczywistości, to to, że nigdy nam się nie chce. I nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać zdziwienie na twarzy, jakie widuję, kiedy czasami opisuję co robię w życiu. Nie mam na myśli zdziwienia pozytywnego, pełnego podziwu czy tak zwanego „szacuna”. Mam na myśli ten moment, kiedy ty chwaląc się jakością swojej egzystencji, wyzwaniami jakie codziennie podejmujesz i ilością rzeczy, jakich się uczysz bo sam tego chcesz słyszysz tylko: „wow, chce ci się?„.

 

Naprawdę? Chce mi się?! A co – ma mi się nie chcieć? Ma mi się nie chcieć uczyć się, wzrastać, tworzyć coś? Ma mi się nie chcieć pomagać, być dobrym, wnosić coś do życia innych? Ma mi się nie chcieć być szczęśliwą, zadowoloną z siebie i życia? Ma mi się nie chcieć być spełnioną? Ma mi się nie chcieć spojrzeć wstecz za kilka lat i powiedzieć sobie: dobra robota?

 

Kiedy zaczyna ci się chcieć – przyciągasz innych, którzy ci pomogą się nie-nudzić. Pozwólcie, że ich przedstawię. To wspaniali ludzie. I wiecie co? Naprawdę jestem szczęśliwa, że są częścią mojego życia i mam nadzieję, że oni również cieszą się, że ja jestem częścią ich. Chyba sami się przypałętali. Albo było na odwrót, nie pamiętam.

 

Wiem jedno – kocham z nimi pracować. Od ponad dwóch lat ich poznaję. Od ponad dwóch lat tworzę z nimi kosmicznie fajną inicjatywę, jaką są Spotkania Praktyków Rozwoju Osobistego. I wiecie co? Ci ludzie naprawdę nimi są. Nie sztuką jest mówić o zarządzaniu czasem, jak siedzisz w chacie większość dnia i tego czasu masz w opór. Nie sztuką jest opowiadać o inteligencji emocjonalnej, kiedy wybuchasz na widok włosa w zupie. A my nie wybuchamy, my nie siedzimy w chacie. My zapierdzielamy, by dostarczyć innym i sobie niesamowitego środowiska do wzrastania i dawania polskiej „nie chce mi się” rzeczywistości realnej wartości.

 

Być może brzmi to jak reklama. Ale trochę jest mi z tego powodu wszystko jedno. Reprezentuję dumnie tę markę, którą wspólnie tworzymy. Działamy, kiedy nikt nie widzi i organizujemy spotkania, kiedy inni przeglądają demotywatory, oglądają koty w internecie albo czytają gazetę. Wnosimy świetną wartość w życie wielu osób i chcemy dawać jej jeszcze więcej. I wiecie co? Tak. Nie mamy z tego ani złotówki.

 

I chyba właśnie dobijam do brzegu. Założę się, że istnieje tutaj kilka osób, które chciałyby mnie poznać. Nie jest to megalomania, raczej wniosek z doświadczenia, bo od czasu do czasu dostaję wiadomości z zaproszeniami na pogawędkę w różnych miastach Polski. Mam propozycję – nie będę jechać do was. Ani Wy do mnie. Spotkajmy się gdzieś w połowie.

 

Ludzie, o których mówię pracują dla was teraz, żeby zorganizować wyjazd życia. Ferie marzeń. Rozwój w praktyce. Wśród praktyków. Właściwie – już to zrobili. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Są niesamowici – wiem. Ale czas, byście wy również ich poznali. I być może również mnie – bo mam zamiar się nam pojawić.

 

Mówienie, że „my organizujemy ten wyjazd” byłoby dużym niedomówieniem. Ja jedynie patronuję i kibicuję sukcesowi wyjazdu. A wiem, że taki będzie, bo na tych ludziach można polegać. Brawa na stojąco należą się zespołowi, który ogarnia całą sprawę. Ja jak mama swoich dzieci stoję z boku i łezka kręci mi się w oku.

 

A co ty z tego masz? Oto moja propozycja: spotkajmy się w niesamowitych okolicznościach, przez te kilka dni możemy wziąć nasze życia i sprawić, by były jeszcze bardziej zajebiste. Z chęcią ci pomogę. Być może cię znam, być może nie – ale z pewnością warto poznawać ludzi do siebie podobnych.

 

Za niecały miesiąc – na początku marca – jedziemy wspólnie w góry, żeby przez cztery dni transformować swoje życie. Ludzie na naszych wyjazdach zmieniają pracę, związki. Podejście do życia. I poznają wspaniałych ludzi.

 

Chcę cię zaprosić na ten wyjazd. Ale nie będę mówić o szczegółach, o których więcej opowie oficjalna strona Ferii MeetPRO. Chciałam dać zajawkę i pokazać swój „szacun” dla osób, które wkładają w to całe serce – należy im się owacja na stojąco.

 

Jeśli więc liczy się dla ciebie bycie kimś, na kim można polegać i chcesz poznawać innych, na których będziesz mógł liczyć – trafiłeś idealnie. Zmieniamy co miesiąc Polskę. Pomimo setki innych obowiązków. Możesz do nas dołączyć. Będziemy naprawdę zachwyceni.

 

Nam się chce.

Powiązane wpisy

2016 Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: SalesMiles.pl